Grecja wydala rosyjskich szpiegów. „Gra o natowską Macedonię”

 

Grecja podjęła decyzję o wydaleniu dwóch dyplomatów rosyjskich i uniemożliwiła wjazd do tego kraju dwóm innym, w związku z ich działalnością wymierzoną w bezpieczeństwo państwa. 

Według greckiego dziennika Kathimerini rząd grecki oskarżył wymienionych obywateli Federacji Rosyjskiej o próbę pozyskania i przekazywania informacji wrażliwych, które mogłyby posłużyć do przekupienia greckich urzędników państwowych. Miało to mieć, między innymi, związek z próbą ingerencji Rosjan w toczącą się dyskusję o nazwie dla Macedonii. Jednym z wydalonych dyplomatów ma być Viktor Jakowlew.

W ubiegłym miesiącu Macedonia i Grecja uzgodniły zakończenie trwającej 27 lat dyskusji dotyczącej nazwy byłej jugosłowiańskiej Republiki Macedonii Północnej.

Wczoraj rzecznik rosyjskiego MSZ zapowiedział zastosowanie tych samych działań, czyli wydalenie dwóch greckich dyplomatów. Źródła dyplomatyczne twierdzą, że mimo tego incydentu Grecja zamierza podtrzymywać dobre relacje z Rosją. W marcu, po próbie otrucia Skripala, rosyjscy dyplomaci wydaleni zostali z 25 państw. Wśród nich jednak nie było Grecji.

Żródło: BBC News

Fot. Pixebay

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl

One thought on “Grecja wydala rosyjskich szpiegów. „Gra o natowską Macedonię”

  • Lipiec 13, 2018 at 1:18 pm
    Permalink

    W ich pozycji zerwanie relacji z Rosją to klasyczny przykład politycznej głupoty. Żaden kraj nie powinien grać na jedną stronę stając się jej niewolnikiem i tracąc możliwości manewru i dywersyfikacji, szczególnie gdy ma jakieś relacje dobrze rozwinięte od wielu dekad i jest w tej, a nie innej układance geograficznej. Taką samą polityczną głupotą było wydalenie Rosjan przez te 25 krajów, na bazie fałszywego oskarżenia, pozbawionego żadnych realnych dowodów ze strony ekipy premier May. Sami pozbawili się agentury, którą już zdążyli wykryć i prześwietlić… Od niedawna Anglia stała się krajem kompletnie niewiarygodnym i zwyczajnie bezczelnie łgającym. Ostatnio mają na koncie już dwa przypadki fałszywych oskarżeń na Rosję (ich własne centrum chemiczne uznało, że nie ma pojęcia co to dokładnie za substancja i skąd pochodzi – jedyne co stwierdzili, to to, że musi być wytworzona na poziomie państwa – a więc na przykład właśnie w u nich…) do czego dochodzą dwa przypadki gry gazem w Syrii – pierwszy, w którym to rebelianci sami się zagazowali nie znając obsługi broni jaką otrzymali i niedawno kolejny przykład, gdzie domniemany przez Anglię atak został ogłoszony na bazie jednego nagrania z ustawioną inscenizacją, który realnie nigdy nie miał miejsca(!!!), a dowiódł tego nagradzany dziennikarz angielski na miejscu, gdzie rozmawiał z ludźmi z nagrania(…). Wtedy Grecja wykazała się racjonalizmem i teraz również działa racjonalnie, w odróżnieniu od stada owiec w rządzących innych stolicach europejskich, które samodzielnie myśleć i akceptować faktów nie potrafią… i są manipulowane i ogrywane z każdej strony, a to przez stolice zachodnie i wciągane w ataki jak Iracki na bazie fałszywego twierdzenia o obecności broni chemicznej, a to przez Rosję używającą sobie do woli na naświetlaniu takich jawnych przypadków zachodniego rżnięcia głupa… co pozwala im się jawić obrońcą cywilizacji… Żyjemy w świecie niewiarygodnie zakłamanym pełnym ludzi bez kręgosłupów, rozumu i jasności widzenia, ale święcie przekonanych, że urodzili się w wolnym świecie i blokujących wszystko co te ich fałszywe przekonanie podkopuje… byle by pozostać w bezpiecznej ignorancji i bańce wizji lepszego świata…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *