News Osluzbach.pl: Pracownik Ministerstwa Energii zatrzymany przez ABW. Chodzi o Baltic Pipe

 

Marek W – pracownik Ministerstwa Energii zatrzymany został przez ABW w ubiegłym tygodniu, dowiedział się nieoficjalnie serwis www.osluzbach.pl Wobec zatrzymanego urzędnika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z naszych informacji wynika, że Marek W znajdował się w zainteresowaniu ABW od kilku miesięcy, przy okazji działań kontrwywiadowczych realizowanych w ramach zabezpieczenia projektu “Baltic Pipe”. Mężczyzna miał spotykać się z oficerami rosyjskich służb i przekazywać im informacje dotyczące działań i zamierzeń polskiego rządu w odniesieniu do projektu Nord Stream2.

Warto zwrócić uwagę, że realizacja podejrzanego o szpiegostwo nastąpiła w szczególnym momencie. Otóż kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki nie wykluczył, że Polska,
w ramach solidarności z Wielką Brytanią także wydali ze swojego terytorium dyplomatów, podejrzanych o prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Zatrzymanie urzędnika Ministerstwa Energii może zatem stanowić pretekst do zainicjowania zdecydowanych działań dyplomatycznych ze strony Polski.

Fot. Pixebay

Podobne artykuły

Maciej Sankowski

Redaktor naczelny portalu O służbach. Ekspert ds. służb specjalnych.
Follow Me: