Twitter zawiesił konta rosyjskich szpiegów

 

Twitter zawiesił w sobotę, 14 lipca 2018 r., dwa konta związane z 12 Rosjanami postawionymi w stan oskarżenia za ingerowanie w wybory prezydenckie w 2016 roku, przez prokuratora specjalnego USA Roberta Muellera.

W piątek sąd federalny USA oskarżył 12 rosyjskich oficerów wywiadu o przeprowadzenie ataku hakerskiego na sieć informatyczną Demokratów w 2016 roku.  Jest to najpoważniejsza deklaracja władz USA wskazująca na to, że Moskwa udzieliła wsparcia Donaldowi Trumpowi w trakcie wyborów prezydenckich.

Twitter zawiesił, konta @DCLeaks_ i @Guccifer_2 , wskazane w treści aktu oskarżenia, wskazującego na szeroko zakrojony spisek rosyjskich służb, obejmujący wyrafinowane przedsięwzięcia hakerskie i zaplanowane akcje publikacji nielegalnie pozyskanych dokumentów. Zgodnie z oskarżeniem, w czerwcu 2016 roku oskarżeni opublikowali dziesiątki tysięcy skradzionych maili i dokumentów, „przy wykorzystaniu fikcyjnych osób działających w Internecie, w tym: „DCLeaks” i  „Guccifer 2.0””.

W sobotę rzecznik Twittera stwierdził: „Konta te zostały zawieszone za związki z innymi kontami, zawieszonymi wcześniej w związku z przypadkami naruszeń zasad naszej platformy”.

Źródło: Reuters

Fot. Pixabay

 

 

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: