Służby badają związki Marii Butiny z Łotwą. To rosyjski szpieg zatrzymany w USA


Łotewska Policja Bezpieczeństwa prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie faktów dotyczących rosyjskiej agentki wywiadu zatrzymanej niedawno przez służby USA.  Chodzi o związki  Marii Butiny z Łotwą.

W 2013 roku Butina opublikowała na swoim koncie w Instagramie zdjęcia miejsca, w którym trzyma broń. Również w 2013 roku zamieściła fotografię z lotu liniami Air Baltic z Tallinna do Rygi. Od 2015 roku jej konto na Instagramie zamarło.

Służby badają związki rosyjskiego szpiega, Marii Butiny, z Łotwą. Click To Tweet

Łotewska Policja Bezpieczeństwa przyznaje, że do niedawna nie zajmowała się Butiną. Natomiast rozpoznaje środowisko entuzjastów broni palnej mających związki z Rosją i Łotwą. Służba ta zwraca uwagę na fakt, iż ruch społeczny propagujący praktyczne strzelanie, z którym Butina jest związana, przygotowuje ludzi do używania broni w sytuacjach dynamicznych, na przykład stresowych, w czasie długich marszy, w różnych pozycjach itp. Takie sprawności mogą być wykorzystane w walce zbrojnej.

Łotwewska Policja Bezpieczeństwa podkreśla też, że konflikt, toczący się na terenie wschodniej Ukrainy pokazuje, że paramilitarne ugrupowania złożone z osób które przeszły takie szkolenie walczą po stronie separatystów. Szerzej o Butinie pisaliśmy tutaj.

Źródło: The Baltic Times

Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: