Uber zatrudnia weterana z NSA. Wzmocni swój pion bezpieczeństwa


Matt Olsen, były doradca generalny National Security Agency i dyrektor Narodowego Centrum Antyterrorystycznego został szefem pionu bezpieczeństwa Ubera - jak ogłosił dwa dni temu Dyrektor Generalny firmy Dara Khosrowshahi.

Olsen ma zastąpić na tym stanowisku Joe Sullivana,  który stracił je po skandalu związanym z licznymi naruszeniami przepisów dotyczących ochrony danych osobowych kierowców i klientów firmy. Ujawniono wtedy prywatne dane 57 milionów kierowców i klientów. Uber miał wtedy zapłacić okup w wysokości 100 tysięcy dolarów 20-letniemu hakerowi za wykasowanie danych i nie ujawnianie sprawy mediom.

Uber zatrudnia weterana z NSA. Wzmocni pion bezpieczeństwa firmy po aferze z wyciekiem maili. Click To Tweet

Olsen twierdzi, że jego priorytetem w Uberze będzie połączenie rozproszonych w firmie specjalistów do spraw bezpieczeństwa i zwiększenie przejrzystości działania firmy.

Źródło: The Verge

Fot. Pixabay

 

Podobne artykuły

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

Analityk i dziennikarz specjalistyczny. Nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" wydanej przez wydawnictwo Arbitror. W początku dekady ekspert kilku think-tanków. Do końca lipca 2018 redaktor naczelny Energetyki24. Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej. 
Follow Me: