Internetowi giganci skasowali setki kont powiązanych z Rosją i Iranem


Facebook,
  Twitter i Alphabet (należący do Google) usunęły we wtorek setki kont związanych z realizowaną przez Iran operacją propagandową. Z kolei  Facebook zneutralizował inną, związaną z Rosją. To kolejna w ostatnim czasie informacja o działaniach podejmowanych przez prywatne media do walki z zagranicznymi operacjami wpływu.

Facebook, Twitter i Alphabet (należący do Google) usunęły we wtorek setki kont związanych z realizowaną przez Iran operacją propagandową. Click To Tweet

Szefujący Facebookowi Mark Zuckerberg stwierdził, że konta zidentyfikowane na platformie firmy były elementami dwóch oddzielnych kampanii: pierwsza z nich realizowana była z Iranu i miała powiązania z państwowymi mediami. Natomiast kolejna miała być efektem działań rosyjskich służb wojskowych. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://osluzbach.pl/facebook-rosjanie-chca-wplynac-na-wybory-uzupelniajace-w-usa/

 

Rzecznik irańskiej misji w ONZ Alireza Miryousefi, zaprzeczył tym rewelacjom, podobnie jak Dimitrij Pieskow, rzecznik Kremla. 

 

Media społecznościowe operujące na skalę globalną próbują znaleźć remedium na ingerencję w bieżącą politykę przy wykorzystaniu ich zasobów. Jest to szczególnie istotne w kontekście potencjalnego wywarcia wpływu przez obce państwa na zaplanowane na jesień wybory uzupełniające w USA. 

 

Źródło: Reuters

 

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: