Australia: Huawei i ZTE na cenzurowanym


Z powodu chęci zachowania wysokich standardów bezpieczeństwa Rząd Australii zakazał wykorzystywania sprzętu Huawei i ZTE do budowania krajowej sieci 5G.

Wcześniej podobną decyzje w odniesieniu do ZTE podjęły władze Stanów Zjednoczonych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://osluzbach.pl/zte-na-celowniku-kongresu-usa/ . Departament Handlu zabronił amerykańskim firmom transakcji sprzedaży i kupna  od tego podmiotu. Huawei nie jest objęty zakazem w USA, jednak trwają tam prace nad ustawami, które uniemożliwią amerykańskim agencjom nabywanie, eksploatowanie oraz wynajem sprzętu telekomunikacyjnego chińskiej produkcji. Projekty tych aktów prawnych mają wymieniać Huawei jako przykład podejrzanego chińskiego sprzedawcy.

Z powodu chęci zachowania wysokich standardów bezpieczeństwa Rząd Australii zakazał wykorzystywania sprzętu Huawei i ZTE do budowania krajowej sieci 5G. Click To Tweet

Australijska prasa donosiła w ostatnich latach o licznych przypadkach chińskich ataków hakerskich na australijskich urzędników. Antychińskie nastroje są tam silne. Chiny są w Australii postrzegane jako jedno z najgroźniejszych mocarstw w obszarze cyberprzestrzeni, obok Rosji, Iranu i Korei Północnej.

Źródło: bleepingcomputer.com

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: