Szwedzki kontrwywiad zabezpiecza wybory parlamentarne. „Rosyjskie zagrożenie realne”

W kontekście wyborów zaplanowanych na 9 września szwedzka Służba Bezpieczeństwa odnotowała próby podważenia zaufania w proces wyborczy i system demokratyczny.

Informacje uzyskiwane do chwili obecnej dotyczą prowadzonych dyskusji na temat oszustw wyborczych, przejętych lub fałszywych kont w mediach społecznościowych oraz dystrybucji fałszywych informacji mających na celu polaryzowanie społeczeństwa przed wyborami. Inne przykłady, to ataki tzw. distributed denial-of-service (DDoS) oraz ataki hakerskie na partie polityczne i kluczowe elementy obsługi wyborów.

Rosja próbuje manipulować szwedzkimi wyborami parlamentarnymi. Click To Tweet

„Oczekiwaliśmy zdarzeń takich, jakie aktualnie obserwujemy. W tym kontekście ważne jest, by pamiętać że zarówno proces wyborczy jak i wynik wyborów są dobrze chronione. Uzyskamy wiarygodny wynik wyborczy nawet w przypadku, gdyby nastąpił atak DDoS na stronę wyświetlającą informacje o wynikach wyborczych”, stwierdziła Linda Escar, Zastępca Szefa ds. Ochrony Infrastruktury.

Przygotowując się do wyborów szwedzka służba przeznaczyła znaczące siły i środki na rzecz informowania, edukacji i współpracy z innymi instytucjami, mających na celu uświadomienie społeczeństwu tego, iż może dojść do operacji wpływu podważających zaufanie społeczne w proces wyborczy  oraz system demokratyczny.

Źródło: http://www.sakerhetspolisen.se/en

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: