Trump: Saudyjski następca tronu winny śmierci Chaszodżdżiego

Trump: Saudyjski następca tronu odpowiada za śmierć Chaszodżdżiego

Szefowa CIA Gina Haspel ma przeprowadzić briefing dla prezydenta Donalda Trumpa dotyczący zabójstwa Dżamala Chaszodżdżiego - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Dyrektor Haspel udała się osobiście do Turcji, gdzie otrzymała stosowne informacje i została zapoznana z materiałem audio będącym nagraniem tego zdarzenia. Zarówno CIA jak i tureckie służby odmówiły przekazania opinii publicznej komentarza w tej sprawie. Według agencji Reuters Donald Trump otrzymał informacje zgromadzone przez Ginę Haspel w czwartek.

Wall Street Journal zacytował już we wtorek wypowiedź Donalda Trumpa na ten temat. Amerykański prezydent stwierdził, że odpowiedzialność za śmierć saudyjskiego dziennikarza ponosi książę Muhammad ibn Salman, następca tronu saudyjskiego.

Prezydent USA, Donald Trump, stwierdził, że odpowiedzialność za śmierć saudyjskiego dziennikarza ponosi książę Muhammad ibn Salman, następca tronu saudyjskiego. Click To Tweet

W czwartek Parlament Europejski przedstawił rezolucję wzywająca państwa członkowskie UE do embarga na eksport broni do Arabii Saudyjskiej do czasu wyjaśnienia sprawy.

Wcześniej niemieckie władze podjęły decyzję o wstrzymaniu eksportu broni do Arabii Saudyjskiej mimo tego, że Arabia Saudyjska jest znaczącym odbiorcą niemieckiego uzbrojenia. W tym roku Saudyjczycy podpisali w Niemczech kontrakty zbrojeniowe o wartości 400 mln euro.

O sprawie Chaszodżdżiego pisaliśmy obszernie tutaj.

Źródło: Reuters

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: