Irańskie operacje w sercu Europy

Irańskie operacje w sercu Europy

Źródła wywiadowcze informują, że Austria może być centrum aktywności operacji specjalnych Iranu.​

Austriacy ogłosili, że dysponują obszernymi dowodami,  zgromadzonymi przez służby specjalne, pozwalającymi uzasadnić obawy związane z wyznawcami islamu przebywającymi na terytorium Austrii, niezależnie od tego czy są to szyici, czy sunnici. Tamtejsze władze zapowiedziały likwidację siedmiu meczetów i wydalenie 60 imamów, z uwagi na ich związki z „tureckimi siatkami salaficko-dżihadystycznymi”. Będą też zapewne chcieli zamknąć tureckie meczety, służące promocji reżimu Erdogana i wykorzystywane do prowadzenia działalności szpiegowskiej, o której pisaliśmy tutaj: https://osluzbach.pl/turcja-wywiad-kluczowym-narzedziem-polityki-erdogana/.

Austriackie władze zapowiedziały likwidację 7 meczetów oraz wydalenie 60 imamów z uwagi na ich koneksje z „tureckimi siatkami salaficko-dżihadystycznymi. Click To Tweet

Decyzja austriackich władz wydana została na podstawie ustawy z 2015 roku, zakazującej finansowania instytucji religijnych z zagranicy. Austriacy zażądali od rezydentów zamieszkujących w ich kraju „pozytywnego stosunku do społeczeństwa i państwa austriackiego”, co stało w sprzeczności do treści kazań części z deportowanych imamów, którzy mieli wzywać do przemocy, a nawet do zabójstw przeciwników głoszonych przez nich poglądów.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach szyici właśnie w Austrii chętnie odprawiają swoje obrzędy religijne, uwzględniające na przykład uderzanie się w czasie procesji uczestników w pierś szablą, sztyletem albo łańcuchem. Szyici kroczą, w strugach krwi, okryci białymi pelerynami. Zdarza, się, że w czasie pochodu tłum krzyczy „Śmierć Ameryce!”, albo „Śmierć Izraelowi!”. Na czele Irańczyków w Austrii stoją twardogłowi duchowni, nie tylko promujący ekstremizm, ale też, jak twierdzą służby specjalne, szpiegostwo. Austria postrzegana jest przez wywiady szeregu państw jako centrum wywiadu irańskiego na Europę, gdzie aktywnie działa 100 agentów Ministerstwa Wywiadu Iranu. Ich zadaniem jest przede wszystkim gromadzenie informacji  i realizacja operacji wymierzonych w aktywistów antyreżimowych.

W ostatnich latach aktywność Irańczyków w Austrii znacząco wzrosła, dzięki promowaniu ich przez ekstremistycznych islamskich duchownych. Click To Tweet

Warto też dodać, że opisywane przez media działania zmierzające do zamachu na irańskich dysydentów w Paryżu, miały swój początek w Wiedniu. Tam Irańczykom udało się zdobyć urządzenie wybuchowe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://osluzbach.pl/usa-zatrzymano-iranskich-szpiegow/.

Źródło: The Arab Weekly

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: