Izraelski kontrwywiad rekrutuje za pomocą gry internetowej

Izraelski kontrwywiad rekrutuje za pomocą gry internetowej

By pozyskać kandydatów do współpracy, posiadających kompetencje w obszarze technologii, izraelska służba bezpieczeństwa Szin Bet, znana też jako Szabak, stworzyła grę o nazwie „Shabah Challenge”, dostępną pod adresem https://www.israelneedsu.com. Portal zachęca odwiedzających, by zidentyfikowali grupę terrorystów o nazwie „Biały wrzesień”.

„Są oni związani z globalnym ruchem dżihadystów i finansuje ich Iran oraz Hezbollah,” informuje portal. „Kilka tygodni temu wykorzystali darknet by ogłosić zwoje zamierzenia, polegające na przeprowadzeniu ataku terrorystycznego o wielkiej skali na Izrael”. Operację swoją nazwali „Izraelski 11 września”. „Są wykwalifikowani i bezwzględni.” Na portalu widnieje też informacja, że część terrorystów już przeniknęło do kraju. „Nasi agencji rozpoczęli realizację operacji, której celem jest powstrzymanie terrorystów”.

Według mediów już około 150 tysięcy osób z całego świata odwiedziło tę stronę, natomiast tylko dwie rozwiązały zadanie. Odwiedzający pochodzą z USA, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, ze Strefy Gazy, Turcji, Afganistanu, Pakistanu i Iraku. Portal powstał dlatego, ze Szin Bet stara się poszerzać swą bazę kompetencyjną, także w dziedzinie nowych rozwiązań technologicznych, w tym innowacyjnych startupów. Po udanej pierwszej rundzie inwestycji zrealizowanych przez Szin Bet wspólnie z inkubatorem biznesu Uniwersytetu w Tel Awiwie (TAU Ventures), który nosi nazwę „The Xcelerator”, izraelska służba dalej poszukuje nowych rozwiązań. Komisja złożona z przedstawicieli Szin Bet i TAU Ventures wytypuje teraz dziewięć start-upów, które zostaną włączone w czteromiesięczny program inkubatora. Jest on przeznaczony dla początkujących przedsiębiorców, którzy są w stanie wykazać się kompetencjami, nie muszą jednak koniecznie funkcjonować w obszarze bezpieczeństwa.

Źródło: Jerusalem Post

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: