SHUTDOWN SPARALIŻOWAŁ FBI

Prawie 13 tys. Pracowników FBI nie otrzymuje pensji z powodu shutdown (nieuchwalenia budżetu federalnego). Zwrócili się oni z petycją do Białego Domu, w której apelują o uregulowanie sprawy z powodu kwestii bezpieczeństwa narodowego.

Chodzi o natychmiastowe wznowienie finansowania agentów, adwokatów, personelu pomocniczego, personelu technicznego i innych kluczowych pracowników operacyjnych FBI.

“Wysokie standardy bezpieczeństwa wymagają zaplecza finansowego ” – powiedział szef stowarzyszenia agentów FBI, Tom O’Connor. Brak wypłaty może zagrozić bezpieczeństwu.

O’Connor zauważył, że z powodu shuddown laboratoria stają w obliczu opóźnień w analizach kluczowych danych wywiadowczych, kryminalnych i innych danych związanych z poważniejszymi kwestiami bezpieczeństwa narodowego, co stanowi problem dla organów ścigania na poziomie federalnym, stanowym i lokalnym.

Niedobory zasobów ograniczają już rodzaje narzędzi, które można wykorzystywać w tajnych operacjach, a także pracę z informatorami, a agencja, która nie płaci swoim pracownikom, będzie miała trudności z rekrutacją i zatrzymaniem personelu.

“Obawiamy się, że rosnąca niepewność może sprawić, że niektórzy agenci będą rozważać inne opcje kariery, które zapewnią lepszą stabilność ich rodzinom” – powiedział O’Connor.

Prawie 5000 agentów specjalnych, analityków, adwokatów, pracowników technicznych i innego profesjonalnego personelu jest na urlopie lub zawieszonych w czynnościach.

Prezydent Donald Trump, utrzymuje swoje stanowisko o budowie muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej i twierdzi, że Kongres musi przydzielić na ten cel 5,7 miliardów dolarów. Kongres jednak się sprzeciwił.

Przemawiając do dziennikarzy Donald Trump powiedział, że ma “absolutne prawo” do ogłoszenia narodowej sytuacji kryzysowej, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia między Białym Domem, a Kongresem w tej sprawie.

Shuddown administracji Trumpa stanie się najdłuższym w historii kraju, przed 21- dniowym shuddownem w latach 1995-96 i 16-dniowym shuddownem w 2013 roku.

Źródło: Courthouse News Servis

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: