EMERYTURA SZEFA MI6 ODŁOŻONA W CZASIE

Kadencja szefa brytyjskiego MI6, pomimo jego chęci przejścia na emeryturę, może zostać przedłużona o 1-2 lata po Brexicie.

Alex Younger, lat 55, ma przejść na emeryturę w listopadzie br. po pięciu latach pełnienia funkcji szef brytyjskiej służby wywiadowczej MI6, ale urzędnicy chcą, aby przedłużył on kadencję na 12 do 24 miesięcy po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię, podał The Times.

Jeśli premier Theresa May i minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt potwierdzą przedłużenie kadencji, będzie on najdłużej funkcjonującym szefem MI6 od lat sześćdziesiątych. Szefowie MI6, znani jako “C”, tradycyjnie służą najwyżej przez pięć lat.

MI6, przedstawiana jest przez powieściopisarzy jako pracodawca jednych z najbardziej kultowych szpiegów od George’a Smiley’ea Johna le Carré’go do Jamesa Bonda Iana Fleminga, działających za granicą i mających za zadanie bronić Wielkiej Brytanii i jej interesów.

Już teraz wiadomo że, Andrew Parker, szef MI5, zgodził się zostać dyrektorem generalnym służb bezpieczeństwa do 2020 roku. Został powołany w 2013 roku.

Źródło: The Times

Fot. Pixabay

Podobne artykuły

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: