UKRAIŃSKIE SŁUŻBY CHCĄ STANDARDÓW NATO

Służba Wywiadu Zagranicznego Ukrainy (FIS) potwierdziła, że od 13 listopada 2018 roku Anatolij Baronin został zatrudniony jako główny doradca analityczny szefa FIS. Natomiast od 12 lutego 2019 roku dodatkowo wykonuje „obowiązki” rektora Instytutu FIS.

„Głównym zadaniem, przed którym stoi, jest wdrożenie reformy instytucji edukacyjnej zgodnie ze standardami NATO, przekształcając ją z nieefektywnej struktury, która tylko przejada środki budżetowe, w nowoczesną wyspecjalizowaną placówkę edukacyjną podyplomową, aby szkolić profesjonalistów, stosując najlepsze praktyki CIA, MI6 i Mossadu ” – czytamy w oświadczeniu.

„Ważne jest również to, że Anatolij Baronin w przeciwieństwie do poprzednich szefów Instytutu FIS, posługuje się językiem obcym, co znacząco przyczynia się do zdobycia najlepszych praktyk NATO w dziedzinie szkolenia oficerów wywiadu”.

Baronin jest wnukiem legendarnego ukraińskiego oficera wywiadu, zauważa FIS dodając, że jest genialnym analitykiem, który w chwili rosyjskiej agresji zgłosił się na ochotnika do służby.

Wcześniej ukazał się fałszywy raport FIS, pierwotnie opublikowany przez „Antikor” zawierający niejawne dane dotyczące personelu FIS. W związku z tym jednostka bezpieczeństwa wewnętrznego agencji rozpoczęła już dochodzenie – czytamy w oświadczeniu. Ujawnienie takich informacji pociąga za sobą odpowiedzialność karną, zgodnie z ukraińskim ustawodawstwem – stwierdza służba prasowa.

Źródło: Unian

Fot. Piotr Maciążek/Osluzbach.pl

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: