BROCHWICZ: SŁOWO NA (NAJBLIŻSZĄ) NIEDZIELĘ

Cisza wyborcza spadła na mnie jak smog na Wilanów.

Boję się pisać o czymkolwiek, bo jako adwokat i oficer mam pełną świadomość istnienia tej cienkiej, niewidzialnej gołym okiem linii, oddzielającej polityczną poprawność od brutalnej ingerencji w wyborczy iwent.

Dlatego świadomie i odpowiedzialnie nie pisałem o:

Ojcach Pedofilach, Działkowcu Roku, Bobie Budowniczym, rozpieprzonych szkołach i olewanych nauczycielach, karykaturalnej legislacji, partyjnej propagandzie w telewizji, zezłomowaniu Biura Ochrony Rządu, ograbieniu z emerytur zasłużonych dla Polski funkcjonariuszy, SORoumieralniach, armii bez sprzętu, generalicji z szybkiej ścieżki, wykluczeniu niepełnosprawnych, antysemitach w kręgu władzy, ujawnianiu państwowych tajemnic, kabaretowych komisjach, niedyplomatycznej dyplomacji, blokowaniu inwestycji, konfetti w policji, męczeniu konia z Janowa, obrażaniu Unii Europejskiej, laskach z NBPu, nagraniu z KNFu. O aferach, intrygach i internetowym hejcie za publiczną kasę, o robionych na zamówienie i pod to zamówienie sondażach. Nie napisałem nawet o dawno zapomnianej zagładzie naszych lasów ani o grzebaniu w Mierzeji.

Nie napisałem i powtarzam to z dumą, aby nie zakłócać i nie utrudniać realizacji ambitnych planów życiowych politykom, szeroko uśmiechającym się do mnie z rozwieszonych na kościołach wyborczych banerów.

I tak sobie myślę, odliczając dni dzielące nas od wyborów, o czym by tu jeszcze, przed tymi wyborami, nie napisać?

Wojciech Brochwicz: w 1990 współtworzył specjalną jednostkę „Grom”. Był doradcą ministra spraw wewnętrznych, prezesa Rady Ministrów, prezesa Narodowego Banku Polskiego. Pełnił funkcje dyrektora w Urzędzie Ochrony Państwa, zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Radzie Ministrów Jerzego Buzka, gdzie odpowiadał za przygotowanie ustawodawstwa antyterrorystycznego. Po 2001 był członkiem komitetu konsultacyjnego przy szefie ABW Andrzeju Barcikowskim. Po odejściu z administracji państwowej został partnerem w firmie prawniczej R. Smoktunowicz & L. Falandysz. Obecnie prowadzi własną kancelarię prawniczą.

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: