SZTUCZNA INTELIGENCJA POMOŻE WALCZYĆ Z DEZINFORMACJĄ

Sztuczna inteligencja może pomóc w walce z popularnymi fejk newsami.

Pracując z sektorem prywatnym trzeba dostarczać dla sztucznej inteligencji i modeli uczenia maszynowego pełne i poprawne dane. Aby w pełni rozwinąć wykorzystanie tych technologii, społeczność wywiadowcza musi ściślej współpracować z sektorem prywatnym, powiedział Justin Fier, dyrektor ds. wywiadu cybernetycznego i analiz w Darktrace, podczas konferencji AI World Government.

„Nie można przetestować rozwiązań opartych na (uczeniu maszynowym) w sposób, w jaki testowano stare oprogramowanie” – powiedział Fier. „Potrzebuję prawdziwych danych użytkownika” – dodał.

Fier wskazał na trudności w utrzymaniu właściwego poziomu zaufania między tajnymi agencjami rządowymi, a sektorem prywatnym, ale dodał, że oba sektory muszą ściśle ze sobą współpracować, aby osiągnąć wspólne cele.

Technologia musi pochodzić najpierw od sektora prywatnego powiedziała Teresa Smetzer, dyrektor generalna Smetzer Associates i była dyrektor Digital Futures w CIA.

Sztuczna inteligencja może pomóc w tworzeniu lub zwalczaniu takich zagrożeń jak kampanie dezinformacyjne i nieprawdziwe informacje. Kampanie takie, które prowadziła Rosja w wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku oznaczają „wojnę percepcji”, powiedział Brett Horvath, prezes Guardians.ai.

Społeczeństwo wywiadowcze obawia się, że żadna część administracji rządowej nie jest wystarczająco duża, wystarczająco szybka i posiadająca odpowiednie ilości pieniędzy, aby w pełni rozwinąć i wdrożyć sztuczną inteligencję do zwalczania zagrożeń, takich jak dezinformacja, powiedział Smetzer. Kluczowa jest współpraca z firmami prywatnymi.

Ale zmiana musi również nastąpić od wewnątrz. Przemysł IC i obronny od dawna używa tego samego modelu do zakupu maszyn, modelu, który nie będzie działał w przypadku nowych technologii. Musimy zwiększyć poziom świadomości technicznej wewnątrz agencji, powiedział Todd Myers, kierownik ds. Automatyzacji w National Geospatial-Intelligence Agency. „Zawsze będzie to guma, która cię odciąga” – powiedział Myers o przestarzałym procesie zakupów. „Musi nastąpić całkowita zmiana paradygmatu”.

Źródło: fedscoop

Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: