HAKERZY UPOKORZYLI ROSYJSKIE FSB

Rosja stała się ofiarą ataku hakerskiego, który uderzył w Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem hakerzy uzyskali dostęp do 7,5 terabajta danych głównego kontrahenta FSB – firmy Sytech.

Incydent ujawnił tajne projekty FSB, takie jak sposób, w jaki Rosja próbuje przeprowadzić anonimizację użytkowników przeglądarki Tor, zbierając informacje o sieciach społecznościowych użytkowników i ukrywając rosyjskie operacje internetowe przed resztą świata.

Atak nastąpił 13 lipca 2019 roku przez nieznaną grupę hakerską o nazwie 0v1ru $. Hakerzy rzekomo uzyskali dostęp do serwera Active Directory SyTech, a w efekcie do całej sieci informatycznej firmy. Ponadto zaimplementowali na należącej do niej stronie „twarz yoba” tj. emoji, którą Rosjanie wykorzystują do trollingu.

Następnie hakerzy opublikowali zrzuty ekranu serwerów firmy na Twitterze i udostępnili skradzione dane innej grupie hakerskiej o nazwie Digital Revolution, która przekazała skradzione pliki poprzez konto na Twitterze rosyjskim dziennikarzom.

Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: