ŻONA SKAZANEGO ZA SZPIEGOSTWO URZĘDNIKA NA CZELE PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU GEOLOGICZNEGO

Początek października przyniósł roszady kadrowe w Państwowym Instytucie Geologicznym – nową dyrektorką Państwowego Instytutu Geologicznego została żona skazanego za szpiegostwo byłego urzędnika krajowej administracji publicznej.

Państwowy Instytut Geologiczny zajmuje się „prowadzeniem wszechstronnych badań budowy geologicznej kraju, których celem jest praktyczne wykorzystanie wiedzy w gospodarce narodowej i ochronie środowiska”. Prace Instytutu obejmują więc swoim zakresem badanie złóż strategicznych surowców takich jak ropa i gaz.

4 października w godzinach porannych Minister Środowiska Henryk Kowalczyk nominował na stanowisko nową dyrektorkę Państwowego Instytutu Geologicznego. Jak się okazało jest ona żoną skazanego za szpiegostwo na rzecz Rosji byłego pracownika Ministerstwa Gospodarki, Marka W. Kandydatkę na stanowisko miał wskazać sam sekretarz stanu w Ministerstwie Środowi i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa, Piotr Dziadzio.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Instytutu, nowo powołana dyrektorka w dniu nominacji złożyła rezygnację z powodów osobistych. Źródła medialne wskazują jednak, że za rezygnacją stoi ABW. Jednak czy zadaniem ABW nie jest przypadkiem kontrola kontrwywiadowcza i przekazywanie tak istotnych informacji przed potencjalną nominacją kandydata?

Źródło: TVN24
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: