ZAGUBIONE TAJNE PLANY SIEDZIBY MI6

Wykonawca prac budowlanych w siedzibie MI6 zgubił plany gmachu. Tymczasem naniesiono na niego wszystkie wyjścia, także te, których nie widać z ulicy.

Mury siedziby brytyjskiego wywiadu przeżyły i widziały zapewne niejedno. Ba, zagrały nawet w jednym z filmów o Jamesie Bondzie, kiedy to terroryści wysadzili gabinet szefowej brytyjskiego wywiadu. Charakterystyczny zielonkawy gmach, położony nad brzegiem Tamizy, tuż obok Vauxhall Bridge w centrum Londynu, służy służbie od 1994 roku. Obecnie prowadzone są w nim prace budowlane. I właśnie podczas tych prac wykonawca zagubił część planów budynku. To o tyle istotne, że na dokumentach naniesione były wszystkie wejścia do budynku, wraz z tymi, których nie widać z ulicy.

Incydent doprowadził do sporego zamieszania a w konsekwencji do rozwiązania umowy z Balfour Beatty, międzynarodową firmą świadczącą usługi budowlane. Siedzibą firmy jest Londyn, ale działa ona także na Dalekim Wschodzie. Zastanawiano się więc czy szczegółowe plany budynku nie zainteresowały chińskich służb. Okazało się jednak, że dokumenty zgubiono (a następnie odnaleziono) na terenie obiektu MI6.

Fot. Wikipedia

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: