CHINY OBURZONE RAPORTEM ESTOŃSKIEJ SŁUŻBY

Estońscy dyplomaci odrzucili wezwanie ambasady chińskiej w Tallinie do zmiany rocznego raportu bezpieczeństwa opublikowanego przez lokalną służbę kontrwywiadowczą KAPO.

Chińska ambasada w Tallinie wydała oświadczenie dotyczące części raportu bezpieczeństwa odnoszącej się do Chin. Ostrzegano w niej przed rosnącymi wpływami Państwa Środka w Estonii m.in. w zakresie budowy sieci 5G.

Chińscy dyplomaci wezwali władze Estonii do złagodzenia tonu rocznego raportu bezpieczeństwa.

We wtorek, 18 lutego, estoński minister spraw zagranicznych Urmas Reinsalu oświadczył, że żądania dyplomatów zostały odrzucone.

„Ocena KAPO jest oparta na podstawie ich własnej wiedzy fachowej. Z pewnością nie będzie ona jednak miała wpływu na rozwijanie dwustronnej współpracy z Chinami” – stwierdził.

Źródło: Baltic News Network

Fot. Pixabay

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: