FBI ZATRZYMAŁO MEKSYKANINA ZWERBOWANEGO PRZEZ ROSJAN

Rosyjski wywiad zwerbował obywatela Meksyku, aby namierzył miejsce pobytu informatora FBI w Miami, który wcześniej dostarczył rządowi USA informacje o rosyjskich operacjach „ingerujących w interesy bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”.

Meksykanin, Hector Alejandro Cabrera Fuentes, został aresztowany w poniedziałek – poinformował Departament Sprawiedliwości USA.

Fuentes miał współpracować z rosyjskim wywiadem od co najmniej roku, a na początku lutego udał się w podróż do Moskwy, gdzie udzielono mu szczegółowych instrukcji dotyczących jego nowego zadania.

Obywatel Meksyku otrzymał opis samochodu informatora FBI, kazano mu go zlokalizować na terenie Miami, uzyskać zdjęcie numeru tablicy rejestracyjnej i zanotować miejsca, w których najczęściej przebywa jego właściciel.

Nie wiadomo, gdzie rosyjski wywiad zwerbował Fuentesa, ale podobno mieszkał w Singapurze i wiele podróżował.

Źródło: Daily Beast

Fot. Pixabay/zdjęcie nie przedstawia Fuentesa

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: