KORONAWIRUS: NAJWIĘKSZA WPADKA CIA OD PEARL HARBOR?

Jak podkreśla Michea Zenko, publicysta prestiżowego magazynu Foreign Policy, niedocenienie powagi sytuacji w związku z rozwojem koronawirusa to jedna z największych wpadek Białego Domu od czasu Pearl Harbor. Czy winę za to ponosi CIA?

W swoim komentarzu Zenko powołuje się na informacje (co prawda niechętnego administracji Trumpa) dziennika Washington Post, według których doniesienia służb wywiadowczych były ignorowane przez wyższych urzędników administracji prezydenckiej. Donald Trump miał wręcz szydzić z zagrożenia co znalazło odzwierciedlenie w jednej z jego publicznych wypowiedzi.

Takie sytuacje zdarzały się już według Zenko w amerykańskiej historii i doprowadziły do tragedii takich jak japoński atak na Pearl Harbor czy nieudana próba odbicia zakładników w amerykańskiej ambasadzie w Teheranie podczas irańskiej rewolucji czy 11 września i atak Al-Kaidy na World Trade Center.

Źródło: Foreign Policy

Fot. Pixabay

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: