MOSSAD: BITWA GLOBALNYCH WYWIADÓW O RESPIRATORY

Szef departamentu technologii w Mossadzie cytowany obszernie na łamach The Times of Israel informuje, że głównym celem postawionym przez władze służbie jest możliwie jak największe zabezpieczenie zagranicznych zakupów respiratorów ze względu na ich ograniczoną podaż. 

Gazeta podkreśla, że już wcześniej Mossad informował, że pozyskał we współdziałaniu z innymi organami bezpieczeństwa 27 respiratorów, a co najmniej 160 kolejnych zostanie przewiezionych do Izraela bez podawania informacji o tym skąd pochodzi ten sprzęt. Być może część urządzeń pozyskano więc z czarnego rynku?

Jak podkreślił cytowany przez The Times of Israel oficer: Mossadowi zlecono pozyskanie 130 tys. sztuk różnego sprzętu, który ma wspomóc państwo w walce z epidemią. Chodzi o maski, rękawiczki, zestawy testów, leki, sprzęt ochronny i właśnie respiratory. 

Już kilka tygodni temu służba poinformowała o pozyskaniu 25 tys. specjalistycznych masek, 10 mln maseczek chirurgicznych, 20 tys. zestawów testów, 700 kombinezonów dla pracowników karetek.

Dziś Mossad kontynuuje swoje działania choć są one utrudnione ze względu na masowy popyt na te produkty.

Źródło: The Times of Israel

Fot. Wikipedia

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: