LEGENDA NIEMIECKIEGO WYWIADU: KORONAWIRUS WZMACNIA TERRORYSTÓW

Pandemia koronawirusa osłabia zainteresowanie państw zachodnich kwestiami prewencji antyterrorystycznej. Ugrupowania takie jak tzw. Państwo Islamskie czy Al-Kaida zyskują cenny czas na złapanie oddechu i przejście do ofensywy – twierdzi legenda niemieckiego wywiadu.

„Mr. Hezbollach” bo o nim mowa to były oficer wywiadu, który odszedł ze służby w listopadzie 2019 r. i dziś zajmuje się szkoleniami realizowanymi na potrzeby służb specjalnych w Niemczech. Jego przydomek to efekt działalności jaką prowadził w czasie swojej bogatej kariery zawodowej pośrednicząc m.in. w rozmowach na temat wymiany więźniów z szyickim Hezbollahem.

„Był uważany za najzdolniejszego oficera przez kanclerz Angelę Merkel” – twierdzi źródło The Jerusalem Post.

„Pośrednio wpłynął na delegalizację Hezbollahu w Niemczech” – dodaje gazeta.

Dziś „Mr. Hezbollah” zwraca uwagę na niebezpieczeństwo ze strony grup terrorystycznych, które w okresie pandemii koronawirusa wzmacniają swoje szeregi i planują kolejne ataki. Jednak to nie jedyne zagrożenia z kierunku bliskowschodniego. Były oficer podkreśla, że niebawem czeka nas kolejna fala nielegalnej migracji, która zagrozi Europie.

„Trzeba działać, paradoksalnie nawet wzmocnić działania” – dodaje „Mr. Hezbollach”.

Źródło: The Jerusalem Post

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: