ROSYJSKA MISJA MEDYCZNA WE WŁOSZECH NASYCONA SZPIEGAMI

Rosyjska ambasada we Włoszech krytykuje włoską gazetę La Stampa w związku z opublikowanym przez nią raportem ujawniającym prawdziwy cel wysłania do Italii rosyjskiego zespołu wojskowego, który ma pomagać w opanowaniu pandemii koronawirusa.

Włoski dziennikarz Christian Rocca poinformował, że: „rosyjskie Ministerstwo Obrony, które obecnie rozmieszcza żołnierzy na północy Włoch, zastrasza lokalnych dziennikarzy”. Oświadczenie jest efektem sporu pomiędzy ambasadą Rosji we Włoszech i gazetą La Stampa, która opublikowała raport, w którym poinformowano, że Kreml nasycił swoją „misję medyczną” oficerami wywiadu.

Tytuł zwraca uwagę m.in. na to, że w skład rosyjskiej misji we Włoszech wchodzi dwóch pracowników kanału telewizyjnego „Zvezda”. Konstantin Kudolew realizował swoje materiały m.in. w Syrii gdzie został ranny podczas wybuchu przydrożnego, prowizorycznego ładunku wybuchowego. Mówi biegle po angielsku, francusku i niemiecku. Opracowywał również raporty z wydarzeń w Boliwii dyskredytujące jej władze.

Natomiast Wiaczesław Ameliutin to kamerzysta, którego deportowano z Estonii za „przygotowywanie kampanii dezinformacyjnych i propagandowych”. Podobnie jak Kudolew pracował również w Syrii.

La Stampa sugeruje, że pracownicy „Zvezdy” są w rzeczywistości oficerami wywiadu wojskowego, których włączona w skład „misji medycznej” we Włoszech. Gazeta przedstawiła również obszerną fotorelację Rosjan sugerującą, że wielu z nich nie ma pojęcia o działaniach dezynfekcyjnych mimo oficjalnej przynależności do oddziałów chemicznych.

Źródło: Igtds.org

Fot. Mil.ru

Piotr Maciążek

Piotr Maciążek

W 2018 r. był nominowany do najważniejszych nagród dziennikarskich jak Grandpress i Mediatory. Autor książki "Stawka większa niż gaz" (Arbitror 2018) i Młodej Myśli Wschodniej (Kolegium Europy Wschodniej 2014). Współautor prowokacji "Piotr Niewiechowicz" odsłaniającej nieszczelność strategicznych elementów machiny państwowej.
Follow Me: