INDYJSCY DYPLOMACI NĘKANI W ISLAMABADZIE

Kilka filmów udostępnionych w mediach społecznościowych rzekomo pokazywało funkcjonariusza pakistańskiego wywiadu, który na motocyklu miał zagrażać bezpieczeństwu indyjskiego dyplomaty w Islamabadzie.

31 maja Indie wydaliły dwóch urzędników z wysokiej komisji pakistańskiej po tym, jak zostali zatrzymani przez organy ścigania pod zarzutem szpiegostwa – o całej sprawie pisaliśmy tutaj.

4 czerwca br. źródło z indyjskiej placówki dyplomatycznej w Islamabadzie, pragnące zachować anonimowość poinformowało, że przedstawiciele pakistańskiego wywiadu zachowują się agresywnie wobec indyjskich dyplomatów. Wśród obiektów ich szczególnego zainteresowania miał znaleźć się chargee d’affaires Gaurav Ahluwalia.

„Sprawa nękania indyjskiego personelu i przeszkadzania w jego normalnym funkcjonowaniu jest podejmowana za pośrednictwem ustalonych kanałów dyplomatycznych”, powiedział jeden z przedstawicieli indyjskiej dyplomacji.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnich latach miało miejsce kilka przypadków „nękania” indyjskich dyplomatów w Islamabadzie po tym, jak relacje dwustronne uległy znacznemu ochłodzeniu.

Źródło: Hindustan Times

Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: