KOLUMBIA: KOLEJNY SKANDAL Z UDZIAŁEM BYŁEGO PREZYDENTA?

Kolumbijski Sąd Najwyższy poinformował, że zbada kwestię możliwego udziału byłego prezydenta Alvaro Uribe w nielegalnej wojskowej operacji szpiegowskiej wymierzonej w dziennikarzy, polityków oraz sędziów.

Działania szpiegowskie obejmujące swoim zasięgiem nielegalne podsłuchiwanie oraz działania hakerskie doprowadziły do dymisji sporej grupy oficerów kolumbijskiej armii, wśród których znalazł się również jeden z generałów. Warto podkreślić, że w ostatnich latach skandale hakerskie z udziałem armii kolumbijskiej były wielokrotnie ujawniane przez media.

Były prezydent Kolumbii Alvaro Uribe, który obecnie pełni funkcję senatora, był kilkukrotnie prześwietlany pod kątem różnych przestępstw, w tym rzekomej manipulacji świadkami. W zakresie powyższej sprawy: „Na podstawie oskarżenia Sąd Najwyższy wszczął wstępne dochodzenie przeciwko senatorowi Alvaro Uribe, jako potencjalnemu odbiorcy informacji z nielegalnego szpiegowania przez wywiad wojskowy w 2019 r.” – poinformował Sąd.

W odniesieniu do wszczętego postępowania sam zainteresowany poinformował, że jest to: „Kolejne wstępne dochodzenie z powodu donosu anonimowego tchórza, który twierdzi, że jestem beneficjentem informacji pochodzących z nielegalnej działalności wywiadowczej”.

Uribe jest obecnie podejrzanym w trzech toczących się sprawach Sądu Najwyższego. Wszystkie związane są z domniemaną działalnością przestępczą byłego prezydenta.

Źródło: Reuters
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: