ARMENIA: SZEFOWIE POLICJI, ARMII ORAZ SŁUŻB SPECJALNYCH ZDYMISJONOWANI

8 czerwca Premier Armenii zdymisjonował szefów armii, policji oraz służby bezpieczeństwa twierdząc, że dali oni zły przykład społeczeństwu poprzez niestosowanie się do ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Premier Nikol Paszinian nie wyjaśnił szczegółów ich zachowania, ale informacja w tym zakresie pojawiła się tuż po publikacji medialnej, która wskazywała, że szef sztabu generalnego armeńskiej armii, generał Artak Davtyan, zorganizował przyjęcie z okazji ślubu syna. Warto podkreślić, że w tym samym czasie w kraju obowiązywał zakaz masowych zgromadzeń. Jak podkreślił Premier: „To właśnie wysocy rangą urzędnicy swoim zachowaniem muszą pokazywać społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie zasad antyepidemicznych”.

Dlaczego pochylamy się nad tym tematem, który na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z tematyką poruszaną na naszym portalu? Ponieważ armeńska Gazeta Hraparak, która stoi za publikacją podała także listę osób, które uczestniczyły w przyjęciu. Na liście nie znaleźli się ani szef policji Arman Sargsyan, ani szef służby bezpieczeństwa Eduardo Martirosyan. Obaj ww. nie odnieśli się do decyzji Premiera.

Wskazane przez Premiera uzasadnienie dymisji w naszej ocenie jest idealnym pretekstem do przetasowań na stanowiskach kierowników wszystkich służb. Pytania, które należy sobie zadać to co spowodowało tak głębie roszady? Czy możliwym jest, że zabieg ten jest ucieczką w przód Premiera Armenii, aby do wiadomości publicznej nie trafiły kompromitujące cały rząd materiały? Na te pytania ciężko obecnie odpowiedzieć – informacje w tym zakresie będziemy jednak na bieżąco opisywali na naszym portalu.

Źródło: Reuters
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: