SZEF SVR: „AMERYKA PRÓBUJE RZĄDZIĆ ŚWIATEM”

Szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, Siergiej Naryszkin w ekskluzywnym wywiadzie dla BBC powiedział, że amerykańskie dążenia do objęcia rządów nad światem mogą w konsekwencji doprowadzić do katastrofy.

„Myślę, że niektórzy zachodni politycy mają fałszywe oczekiwania. Uważali i wciąż uważają, że światem można rządzić z jednego miejsca. Tym miejscem jest Waszyngton” – powiedział Siergiej Naryszkin w rozmowie ze Steve’em Rosenbergiem z BBC.

W odniesieniu do kwestii ataku na byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala podkreślił, że Rosja nie ufa temu co mówią brytyjscy urzędnicy o Salisbury: „Kiedy mówią, że jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie Rosja jest odpowiedzialna za śmierć tego człowieka, my nie jesteśmy co do tego przekonani. W zakresie zaufania, powiedziałbym, że żałujemy, że ono maleje”.

Szef SVR poinformował także, że: „Rosja, jak każde inne prawdziwie suwerenne państwo, chroni swoje interesy narodowe, niezależnie od tego, czy są one w teraźniejszości w przyszłości, czy w przeszłości”. Przypomniał również, że Rosja zapłaciła bardzo wysoką cenę za zwycięstwo w IIWŚ (około 27 milionów Rosjan straciło w niej życie). Na koniec dodał, że w jego ocenie celowym działaniem było stworzenie wrażenia, że zwycięstwo w IIWŚ było efektem działań USA.

Całość wywiadu można znaleźć tutaj.

Źródło: BBC
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: