EGIPSKA “WTYCZKA” W NIEMIECKIM RZĄDZIE

Według raportu przedstawionego 9 lipca przez niemieckiego Ministra Spraw Wewnętrznych Horsta Seehofera, jeden z pracowników Federalnego Biura Prasowego miał pracować dla egipskiego wywiadu.

Mężczyzna podejrzewany o działalność szpiegowską na rzecz Egiptu pracował w niemieckim biurze prasowym do grudnia 2019 r. W opinii władz, egipski wywiad od lat wykorzystuje przedstawicieli grup opozycyjnych mieszkających w Niemczech do prowadzenia działalności szpiegowskiej.

Z informacji niemieckiego dziennika Bild, mężczyzna pracował dla biura obsługi prasowej jako urzędnik średniego szczebla. Oznacza to, że udało mu się uzyskać wymagany certyfikat rządowy, a także, że powinien mieć za sobą min. dwa lata szkolenia zawodowego.

Prokurator Federalny w komentarzu do sprawy poinformował, że mężczyzna został oskarżony o działalność szpiegowską, i że śledztwo nadal trwa. „Sądzimy, że służby egipskie próbują rekrutować Egipcjan mieszkających w Niemczech”. Rząd niemiecki uważa, że egipskie tajne służby starają się zbierać informacje o Egipcjanach mieszkających w Niemczech, którzy mogą być członkami Bractwa Muzułmańskiego.

Szef Federalnego Biura Prasowego, a równocześnie rzecznik kanclerz Angeli Merkel – Steffen Seibert nie chciał odnieść się do całej sprawy: „Nie komentujemy trwających dochodzeń ani spraw personalnych”.

Źródło: DW
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: