ROSJA NIE ODPUSZCZA UKRAINIE

Rosja wykorzystuje każdą okazję do prowadzenia wojny handlowej i gospodarczej z Ukrainą. Rosyjskie „ataki” od lat przybierają na sile…

Szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy Walerij Kondratiuk napisał w artykule dla ZN,UE że Rosja ucieka się do presji finansowej, szantażu energetycznego, blokady tranzytu i transportu, wypierając ukraińskich producentów z ich tradycyjnych rynków. Co więcej, dyskredytuje ukraińskie przedsiębiorstwa na międzynarodowych rynkach i penetruje rynki ukraińskie poprzez nieuczciwe struktury inwestycyjne.

Według danych wywiadu ukraińskiego Federacja Rosyjska przygotowała już listę słabych punktów Ukrainy, co ma pomóc zaszkodzić jej gospodarce. W centrum zestawienia znajdują się sztandarowe pozycje krajowego przemysłu, ukraińskich portów i obiektów infrastruktury transportowej, przedsiębiorstw paliwowo-energetycznych i obronnych.

Warto zauważyć, że Rosja próbuje także zakłócić dialog Ukrainy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Prowadzi kampanie informacyjne w krajach UE, wywołując przekonanie, że Ukraina ma zawodny system przesyłu energii. Rosyjska propaganda zwraca szczególną uwagę na hamowanie wzrostu bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainie, przekazując swoim partnerom zniekształcone informacje o ryzyku i zagrożeniach korupcyjnych.

W przededniu kolejnej rundy rozmów Ukrainy z MFW, Rosja informuje renomowanych przedstawicieli zagranicznych środowisk bankowych i biznesowych o rzekomym nadużyciu przez Ukrainę funduszy pożyczkowych, pomocy technicznej i humanitarnej. Rozpowszechnia również dezinformację o „upadku gospodarczym Ukrainy z powodu korupcji” podczas spotkań i rozmów najwyższych władz Rosji z zachodnimi przywódcami – podkreśla Kondratiuk.

Kreml aktywnie promuje również ideę embarga energetycznego na Ukrainę poprzez swojego rodzaju „obwodnice gazowe” tj. Nord Stream 2.

Źródło: ukrinform.net
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: