ZAGRANICZNY CZARNY PR WYMIERZONY W BIDENA

Szef amerykańskiego kontrwywiadu ogłosił w ostatnim czasie poinformował, że Rosja stosuje szereg środków, aby „przede wszystkim oczerniać” byłego wiceprezydenta Joe Bidena. Podkreślił również, że Chiny wolą, żeby to właśnie obecny Prezydent przegrał nadchodzące wybory.

William Evanina, dyrektor amerykańskiego Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa, wskazał Chiny, Rosję i Iran jako trzy główne zagraniczne zagrożenia dla nadchodzących wyborów prezydenckich ostrzegając, że to właśnie te państwa starają się „wpłynąć na preferencje i perspektywy wyborców”, siejąc niezgodę i „podkopując zaufanie narodu amerykańskiego do procesu demokratycznego”.

„Wielu zagranicznych podmiotów ma swoje preferencje dot. wygranego w zbliżających się wyborach. Wyrażają je za pomocą szeregu jawnych i prywatnych oświadczeń. Jesteśmy przede wszystkim zaniepokojeni trwającą i potencjalną działalnością Chin, Rosji i Iranu” – powiedział Evanina w swoim oświadczeniu.

Podkreślił również, że amerykańska społeczność wywiadowcza odkryła, że Chiny nie chcą, aby Donald Trump uzyskał reelekcję, ponieważ jest on postrzegany jako „nieprzewidywalny”. „Chińska retoryka w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się coraz bardziej krytyczna wobec reakcji obecnej administracji na COVID-19, zamknięcia chińskiego konsulatu w Houston i działań w innych sprawach. Pekin zdaje sobie sprawę, że wszystkie te wysiłki mogą wpłynąć na wyścig prezydencki”.

„Rosja próbuje skrzywdzić Bidena i innych, których postrzega jako antyrosyjski establishment. Niektórzy aktorzy związani z Kremlem starają się wzmocnić kandydaturę prezydenta Trumpa w mediach społecznościowych i rosyjskiej telewizji” – ostrzegł Evanina. „Przykładem może być prorosyjski ukraiński parlamentarzysta Andriy Derkach, który rozpowszechnia informacje dot. potencjalnej korupcji – w tym poprzez nagłaśnianie przecieków telefonicznych – aby podważyć kandydaturę byłego wiceprezydenta Bidena i Partii Demokratycznej” – dodał.

W odniesieniu do kwestii Iranu: „Motywacja Teheranu do prowadzenia takich działań jest po części napędzana przekonaniem, że reelekcja prezydenta Trumpa skutkowałaby kontynuacją presji USA na Iran w celu podżegania do zmiany reżimu” – powiedział Evanina.

Źródło: The Hill
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: