GCHQ REKRUTUJE – NOWE PRIORYTETY BRYTYJSKIEGO WYWIADU?

GCHQ w swoim biurze w Manchesterze będzie badać nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Wśród nich wymienić można kwestie takie jak fake newsy, deep fake oraz sztuczną inteligencję (SI).

Nowy Program Stypendiów Badawczych dla „Narodowej Odporności”, którego tematem jest Doskonałość Cyfrowa zaoferuje kandydatom ze świata akademickiego, naukowego i branży bezpieczeństwa szansę na współpracę z GCHQ. Przed nimi jedne z najtrudniejszych wyzwań technologicznych, przed którymi stoi obecnie Wielka Brytania.

GCHQ wyraziła nadzieję, że uczestnicy odegrają istotną rolę w rozwoju „nowatorskich” technik wspierających brytyjskie priorytety w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

„GCHQ działa w oparciu o najnowocześniejsze technologie, sztuczną inteligencję, obliczenia kwantowe, czy też uczenie maszynowe. Nowe technologie stanowią nowe wyzwania, a to stypendium daje nam wspaniałą okazję do współpracy z wieloma ekspertami w tych dziedzinach” – powiedział rzecznik GCHQ. „Tylko dzięki wspólnej pracy możemy opracować nowatorskie rozwiązania, które pozwolą nam wykorzystać możliwości, jakie dają te technologie. Zapewnią one przyszły dobrobyt Wielkiej Brytanii i uchronią kraj przed tymi, którzy chcą nam zaszkodzić” – dodał.

Program będzie prowadzony z najnowszej bazie agencji wywiadowczej w Heron House, Albert Square, w samym sercu Manchesteru, którą otworzono pod koniec 2019 roku.

Heron House jest najnowszą placówką, w których obecnie działa GCHQ w Wielkiej Brytanii – oprócz słynnej siedziby głównej w Cheltenham, działa również w biurach w Bude, Kornwalii i Scarborough w North Yorkshire, a także w centrum Londynu.

Wybór kandydatów nastąpi na podstawie osiągnięć badawczych, nowatorskiego podejścia i wizji oraz potencjalnego wpływu na pracę przy przyszłych projektach. Kandydaci zostaną przydzieleni do specjalnego wewnętrznego doradcy GCHQ, który będzie współpracował z nimi nad ich projektem przez początkowy okres sześciu miesięcy.

Źródło: ComputerWeekly
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: