FRANCJA: JEDEN Z OFICERÓW PRZEKAZYWAŁ ROSJI TAJNE INFORMACJE

Francuski rząd prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie “naruszenia bezpieczeństwa” przez jednego z oficerów. Osoba ta jest podejrzana o szpiegowanie dla Rosji.

“Mogę potwierdzić, że wobec starszego oficera toczy się postępowanie sądowe w sprawie naruszenia bezpieczeństwa” – powiedziała Florence Parly. Nie podała ona żadnych dalszych szczegółów.

Według doniesień, oficer był podpułkownikiem stacjonującym z NATO we Włoszech i został postawiony w stan oskarżenia o szpiegowanie dla Rosji. Jak wynika z raportów płynnie posługuje się językiem rosyjskim i był widziany we Włoszech z człowiekiem zidentyfikowanym jako agent GRU, rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Według źródeł sądowych, oficer został oskarżony i uwięziony pod zarzutem “kontaktów wywiadowczych z obcą władzą, który podważa podstawowe interesy narodu”. Co więcej, oskarżenie dot. także dostarczania informacji obcemu mocarstwu, zbierania informacji, które szkodzą podstawowym interesom narodu oraz narażania na szwank tajemnicy obrony narodowej.

Jak wskazują francuskie media mężczyzna został aresztowany przez francuską agencję wywiadowczą DGSI podczas przygotowań się do wyjazdu do Włoch.

Źródło: The Guardian
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: