CORAZ WIĘKSZA POPULARNOŚĆ GCHQ – POWODEM PANDEMIA COVID-19

Według danych GCHQ przejście na naukę w trybie online spowodowało wzrost liczby uczestników programu szkoleniowego w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego CyberFirst.

W czasie pandemii GCHQ zwiększyło liczbę młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, biorących udział w letnich kursach bezpieczeństwa cybernetycznego. W ramach programu CyberFirst, prowadzonego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (KBN) GCHQ, odnotowano 60% wzrost liczby kobiet.

Chris Ensor, zastępca dyrektora KBN ds. rozwoju cybernetycznego, powiedział: „Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi odkrywa ekscytujący świat bezpieczeństwa cybernetycznego, a szczególnie zachęcające jest to, że kobiety coraz częściej wykazują zainteresowanie tym obszarem. Nasze kursy online stworzyły nowe możliwości dla nastolatków ze wszystkich środowisk i staramy się, aby bezpieczeństwo cybernetyczne było bardziej dostępne dla wszystkich”.

Kursy CyberFirst, których celem jest zwiększenie różnorodności przyszłej puli „specjalistów” w cyberprzestrzeni, uczą takich tematów jak kryminalistyka cyfrowa, hakerstwo etyczne, kryptografia i rozwiązywanie problemów cyfrowych, na różnych poziomach, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, dla osób w wieku od 14 do 17 lat.

Istnieje szereg programów oferowanych przez CyberFirst, w tym stypendia CyberFirst i programy praktyk zawodowych, które pomagają studentom finansowo rozpocząć karierę. Organizowany jest również Empower Digital Cyber Week, podczas którego uczniowie mogą oglądać sesje z ludźmi z branży, oraz internetowa platforma umiejętności internetowych Cyber Discovery.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do zwiększonego zapotrzebowania na osoby posiadające umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, ponieważ praca w domu rzuca światło na luki w strategiach firm, a jednocześnie zwiększa się liczba cyberataków.

KBN została utworzona w 2016 r., częściowo po to, by pomóc zwiększyć pulę brytyjskich specjalistów w dziedzinie cybernetyki, a od tego czasu przeprowadziła kilka imprez, kampanii i inicjatyw mających na celu zwiększenie umiejętności w dziedzinie cybernetyki w całej Wielkiej Brytanii.

W ostatnich latach rząd pracował nad wypełnieniem brytyjskiej luki w zakresie umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, uruchamiając w 2018 r. strategię na rzecz umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, aby dowiedzieć się więcej o wyzwaniach stojących przed Wielką Brytanią oraz o umiejętnościach, którym Wielka Brytania musi sprostać.

Źródło: ComputerWeekly
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: