WIELKA BRYTANIA: CHIŃSKI AMBASADOR OFIARĄ ATAKU HAKERSKIEGO?

Chińska ambasada w Wielkiej Brytanii wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że hakerzy wrogo nastawieni do Chin zhakowały twitterowe konto Liu Xiaominga.

Chińczycy zażądali, aby Twitter przeprowadził „szczegółowe” dochodzenie i zastrzegły sobie prawo do podjęcia dalszych działań. Cała sprawa jest związana z ostatnimi aktywnościami ambasadora na ww. portalu społecznościowym – ambasador rzekomo m.in. polubił na nim post o charakterze pornograficznym.

Ambasada stwierdziła, że konto Liu Xiaominga zostało w środę zaatakowane przez hakerów. Na profilu ambasodara pojawiły się bowiem tweety zawierające posty krytyczne wobec chińskiej partii oraz 10-sekundowy film z aktem seksualnym.

„Ostatnio niektóre elementy antychińskie zaciekle zaatakowały konto ambasadora Liu Xiaoming na Twitterze i zastosowały nikczemne metody, aby oszukać opinię publiczną. Ambasada chińska zdecydowanie potępia takie ohydne zachowanie” – powiedział rzecznik ambasady. „Ambasada zgłosiła to firmie Twitter i wezwała ją do przeprowadzenia szczegółowego dochodzenia i poważnego potraktowania tej sprawy. Ambasada zastrzega sobie prawo do podjęcia dalszych działań i ma nadzieję, że społeczeństwo nie uwierzy i nie będzie szerzyć takich pogłosek”.

Twitter jest jedną z wielu platform społecznościowych zakazanych w Chinach, ale jego misje dyplomatyczne i pracownicy na całym świecie prowadzą swoje konta. Konto Liu, które ma ponad 85 000 obserwujących, dzieli się przede wszystkim dobrymi wiadomościami z chińskich mediów państwowych oraz chwali aktualizacje dotyczące reakcji Chin na epidemię COVID-19.

Źródło: The Gouardian
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: