CORAZ WIĘCEJ INFORMACJI OD BYŁYCH CZŁONKÓW KOMISJI MULLERA

Peter Strzok został odsunięty od śledztwa dot. powiązań Donalda Trumpa z Rosją, a także zwolniony z FBI z powodu smsów krytycznych wobec prezydenta.

Były śledczy FBI, Peter Strzok powiedział, że Donald Trump jest „niezdolny do przedkładania interesu narodowego nad swój własny”. Co ważne, został on odsunięty od śledztwa dot. powiązań Donalda Trumpa z Rosją, a także zwolniony z FBI z powodu smsów krytycznych wobec prezydenta. W związku z zaistniałą sytuacją zdecydował się napisać książkę pt. „Compromised: Counterintelligence and the Threat of Donald J Trump”.

W rozmowie z NBC Strzok powoływał się na wielu reporterów i obserwatorów, którzy zastanawiali się nad zachowaniem prezydenta wobec Rosji i Władimira Putina, mówiąc, że jego zdaniem wynikało to z interesów finansowych i zobowiązań wynikających z przed politycznego zacięcia biznesowego.

“Jeśli przyjrzymy się przedsięwzięciom biznesowym, zwłaszcza jego relacjom z rosyjskimi pieniędzmi i potencjalnie tymi związanymi z przestępczością zorganizowaną i innymi elementami, uważam, że te interakcje postawiły go w pozycji, w której Rosjanie mają nad nim przewagę i są w stanie wpływać na jego działania” – powiedział.

Podkreślił również, że „Nie ma we współczesnej historii prezydenta, który miałby tak samo szerokie i głębokie powiązania z jakimikolwiek zagranicznymi służbami wywiadowczymi, nie mówiąc już o wrogiej władzy, jaką jest Rosja”.

Mueller, specjalny doradca powołany po tym, jak Trump zwolnił dyrektora FBI Jamesa Comeya z pracy nad „sprawą rosyjską” nie odkrył bezpośredniego związku pomiędzy kampanią Trumpa a Moskwą. Na podstawie efektów jego pracy skazano kilku najbliższych pomocników prezydenta, a jednocześnie udowodniono bliskie relacje Trumpa z Moskwą.

Strzok nie jest jedynym byłym członkiem zespołu Muellera, który napisał książkę. 29 września prokurator Andrew Weissmann opublikuje pt. “Where Law Ends: Inside the Mueller Investigation”.

Źródło: The Guardian
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: