CHINY CORAZ MOCNIEJ „ATAKUJĄ” HINDUSÓW

Firma informatyczna z Shenzen, Zhenhua Data Information Technology Co. Limited wykorzystywała dane Hindusów pochodzące z ich kont na portalach społecznościowych do działań szpiegowskich. Indyjskie źródła rządowe ujawniły, że rząd chiński jest bezpośrednio zaangażowany w całą sprawę.

Niedawna decyzja rządu indyjskiego o zakazie stosowania ponad 200 chińskich aplikacji i wykluczeniu kilku chińskich firm telekomunikacyjnych z udziału w przetargach 4G i 5G miała na celu nie tylko ujawnienie chińskiej działalności, ale także ochronę kraju przed cyfrowym zagrożeniem szpiegowskim.

Według doniesień, chińskie firmy, a w tym Zhenhua Data Information Technology Co. Limited, wykorzystywały i analizowały dane pochodzące z mediów społecznościowych. W danej sytuacji niemożliwe jest podjęcie jakichkolwiek działań karnych, ale w razie konieczności indyjski rząd może zakazać większej ilości aplikacji chińskich.

Jak wskazują chińskie media powodem działań ww. firmy były napięcia między dwoma krajami we wschodnim Ladakh. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma ma powiązania z rządem chińskim i Partią Komunistyczną, a także otrzymała zadanie monitorowania ponad 10 000 Hindusów, w tym prominentnych obywateli (prezydenta Rama Nath Kovinda oraz premiera Narendrę Modi, a także wielu unijnych ministrów, przywódców opozycji i redaktora naczelnego Zee News Sudhir Chaudhary).

Źródło: DNAIndia
Fot. Pixabay

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: