Wiadomości

Chodorkowski uderza w Kreml. „Otrzymujemy poufne informacje od anonimowych kont z Rosji”


Rosyjski opozycjonista, Michaił Chodorkowski, upublicznia dane uderzające w Kreml. Często są to dowody korupcji bądź działań informacyjnych wymierzonych w Zachód.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wielu potężnych Rosjan mogło w sieci przeczytać szereg ściśle chronionych informacji na swój temat.  Człowiek, który za tym stoi zapowiada, że będzie ich więcej. To rosyjski opozycjonista, Michaił Chodorkowski.

Twierdzi on, że londyńska grupa, tzw. Dossier Center, otrzymuje liczne informacje z anonimowych cyfrowych kont Dropbox. Twierdzi, że zawierają one konkrety dotyczące „nielegalnych prób wywierania wpływu na zachodnią opinię publiczną i polityków” przez Kreml.

Rosyjski opozycjonista, Michaił Chodorkowski, upublicznia dane uderzające w Kreml. Często są to dowody korupcji bądź działań informacyjnych wymierzonych w Zachód. Click To Tweet

Michaił Chodorkowski to były prezes bezprawnie znacjonalizowanego przez Kreml giganta naftowego Jukos. Za swoje ambicje polityczne przesiedział wiele lat w łagrze. Po wyjściu na wolność wyemigrował z Rosji i skupił się na promowaniu wartości służących budowie rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło: Associated Press

Fot. Wikipedia

Redakcja

Redakcja portalu O służbach. Napisz do nas na adres: redakcja@osluzbach.pl
Follow Me: